Dijital Çırak Programı #2

dijital cirak 2 12 kasim

Dijital Çırak Programı nedir?

İmza olarak yıllardır dijital pazarlama alanında stajyer yetiştiriyoruz, bunlardan bir kısmı ekibimize katıldı, bir kısmına ise başka firmalarda çalışmaya başlamaları için aracı olduk. Birçoğu ile iletişimimiz halen devam ediyor. Stajyer yetiştirme sürecimizi biraz daha derleyerek bu programı oluşturduk. Dijital Çırak programının ilkini Aralık 2022'de yapmıştık. Etkinlik sonunda Çırakların görüşlerini bir video ile ölümsüzleştirdik. (Video izle | Sahne arkası izle).

Temel amacımız dijital pazarlama üzerinde çalışmak isteyen kişilere yol göstermek. Bu süreçte birlikte çalışmak istediğimiz arkadaşlarımıza iş teklif etmeyi düşünüyoruz. Diğer arkadaşlarımıza da eğitim bittikten sonra mentörlük yapmayı planlıyor ve onları sektöre kazandırmak istiyoruz.

Geçtiğimiz yıl 2 arkadaşımız bizimle birlikte çalışmaya başladı. Bu yıl çok daha dolu bir etkinlik planlıyoruz.


Program ücreti nedir?

Program %100 ücretsizdir. Katılan öğrencilerin haftada en az 1 gün ofise gelerek öğrendiklerini uygulaması beklenmektedir. Bu süreçte sektörel işlerle alakalı öğrendiklerini uygulayacakları bir ortam oluşturulacaktır.


Kaç kişi kabul edilecek?

Görüşmelerden sonra toplam 20 öğrenci kabul edilecek. Programa 2 hafta devam etmeyen öğrenci eğitim hakkını kaybedecek, yerine yedek bir liste olmayacak.


Kimler başvurabilir?

  • Üniversite 4. sınıf öğrencileri veya yeni mezunlar,
    (Tüm bölümlerden başvuru yapılabilir.)
  • Farklı bir kurumda çalışmayanlar.

Son başvuru tarihi ne zaman?

12 Kasım 2023 23:59’a kadar başvuruda bulunabilirsiniz.


Süreç nasıl ilerleyecek?

Sitemizde bulunan başvuru formunu dolduracaksınız, daha sonra size bir eposta göndereceğiz. Uygun bir zaman belirlendikten sonra yüz yüze bir görüşme gerçekleştireceğiz. Görüşmenin daha sağlıklı yürüyebilmesi için sizden toplamda 1 saati aşmayacak küçük bir görev verilecek. Görüşme sonuçları sürecin sonunda size bildirilecek.


Eğitimler nerede düzenlenecek?

Eğitimlerin tamamını Konya’daki ofisimizde verilecek. Eğitmenlerin bir kısmı çevrimiçi bağlanarak eğitim verecekler. Ofisimizin açık adresi; Melikşah Mh. Zuhal Sk. No:4/2 Meram/Konya. (Google Maps)

Eğitim ne zaman olacak?

Eğitimler, herkesin müsait olabilmesi için Cumartesi günleri verilecektir. 18 Kasım 2023’de eğitimler başlayacaktır. Eğitim saati 11:00-14:00 yapılacaktır.


Eğitimin kapsamı nedir ve kimler eğitim verecek?


Toplam eğitim süresi ne kadar olacak?

Eğitim 16 hafta, toplam 48 saat sürecek. SEO eğitimi 15 saat, diğer eğitimler 3’er saat sürecek. Dijital Çırak eğitimi bittikten sonra SEO Uzmanlık eğitimi verilecek. Dijital Kalfalık dediğimiz bu eğitimin katılımcıları ve detayları ayrıca açıklanacak.


Eğitime katılanlar için yol ve yemek masrafları karşılanıyor mu?

Haftaiçi eğitim günlerinde yemek masrafları şirketimiz tarafından karşılanacaktır. Haftasonu eğitim süresince ikramlar olacaktır. Maalesef yol masrafını karşılayamıyoruz.


Eğitim sonunda katılım belgesi veriliyor mu?

Evet, eğitim sonunda tamamlayan Çıraklar için bu eğitimi aldıklarına dair bir katılım belgesi verilmektedir. Belgenin haricinde devamında iş yönlendirmeleri ve mentörlük sağlanmaktadır.


İş garantisi var mı?

Programa katılan öğrencilerden çalışmak istediğimiz kişiler için ajans bünyesinde istihdam seçeneği sunulmaktadır. Ancak eğitime katılan tüm adaylar için garanti verilmemektedir. Sektörde bu alanda oldukça iş fırsatı olduğu için, alacağınız eğitimin iş bulma sürecinizde katkısı olacaktır. Geçtiğimiz yıl 2 kişi ajansımızda başladı, birçok arkadaşımıza işle alakalı yönlendirmeler yaptık ve referans olduk.


Nasıl başvurabilirim?

Başvurular kapandı, ilgi gösteren herkese teşekkürler


Destekleyenler