Fenomen İletişimi

Fenomen İletişimi - Influcer Marketing

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte gelişen yeni teknoloji trendleri insanların hayatında önemli bir yer almaya başladı, özellikle sosyal medya kullanıcıları artık anlık paylaşımlarla birer medya mensubu gibi hareket edebiliyor. Sosyal medyada hesabı olan herkesin sosyal medya kanallarını güçlü bir iletişim mecrası olarak değerlendirebiliyor. Sosyal mecralarda yer alan herkes paylaşımlarını farklı konumlandırarak popüler olma potansiyeline sahip. Farklılaşmayı başaran kişiler sosyal medya hesaplarında kitleler oluşturduğunda genel veya dikey olarak bir kitleye etki etme gücünü de sağlamış oluyorlar. Sosyal mecralarda belirli bir kitleye hitap etme gücü olan kişiler/profiller üzerinden yapılan pazarlama kavramı Influencer Marketing (Fenomen Pazarlaması) olarak son dönemde dijital pazarlama dünyasında kendine yer bulmaya başladı.

Influencer Marketing / Fenomen Pazarlaması

Sosyal mecralarda kendi kitlelerini oluşturmayı başaran kişiler hazırladıkları özgün içerikleri, gündeme ve olaylara yaklaşımları ve paylaşımlarının yüksek etkileşim sayılarına ulaşması ve ciddi sayılara sahip takipçi kitleleri ile markalar için dikkat çekici bir pazarlama kanalı olarak ön plana çıkmayı başardılar. Markaların pazarlama ve iletişim bütçeleri planlamasında Influencer Marketing de bir kalem olarak kendine yer bulmaya başladı.

Twitter, Facebook, Instagram, Youtube gibi sosyal mecralarda hitap ettiği kitlelerle ön plana çıkan fenomenler kısa sürede markalara sağladıkları yüksek etkileşim ile pazarlama süreçlerini hızlandırarak pazarlama stratejisinin hedefine ulaşması noktasında önemli katkılar sağlamaktalar.

Fenomen iletişimi, markaların stratejileri doğrultusunda hazırladıkları içerikleri, iletişim tarzları ve hitap ettiği kitleleri analiz ederek uygun fenomenler ile markaları buluşturmayı, markaların dijital pazarlama stratejilerini geliştirerek geri bildirim alabilmek, hızlı yayılabilmek, ürün satışı yapabilmek, marka bilinirliği arttırabilmek vb hedeflere en hızlı şekilde ulaşabilmek için olumlu yönde katkı sağlayabilmektir.

İmza İnternet Teknolojileri, internet pazarlamasını yaptığı iş ortaklarının pazarlama stratejilerine katkı sağlamak ve ulaşmak istedikleri hedefe ulaşmaları için doğru fenomenlerle iş ortaklığı yaparak özel kurgular eşliğinde fenomen iletişimi sağlıyor. Pazarlama stratejinize katkı sağlayacak, hedef kitlenize hitap eden doğru fenomenler ile çalışmak için iletişime geçebilirsiniz.