En İyi Ücretli ve Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

En İyi Ücretli ve Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri
Yazar : İmza İnternet Teknolojileri Temmuz 11, 2018 Kategori : Genel

Stok fotoğraflar yaşadığınız duyguları, anı, fikirleri anlatan görsellerdir. Bu görselleri çoğu site ücretli bir şekilde paylaşmaktadır. Bazı siteler fotoğrafları tek tek satarken bazı siteler ise üyelik sistemi oluşturarak aylık ve ya yıllık planlarla fotoğraflarını kullanıcılarla paylaşıyor. Bu fotoğraflar web sitesi, video ve çeşitli tasarımlarda kullanılıyor. Özellikle web sitelerinde en önemli unsurlardan birisi fotoğraflardır. Ne kadar kaliteli ve uyumlu fotoğraflar kullanırsanız, kullanıcılar sitenizi daha çok beğenir. Bizde sizler için bu sitelerin ücretli ve tamamen ücretsiz olanlarını listeledik. En iyi ücretli ve ücretsiz stok fotoğraf siteleri

Ücretli Stok Fotoğraf Siteleri

1. Adobe Stock

ucretli-stok-fotograf-siteleri-adobe-stock

Dünya çapında tasarım ve vektör denince akla gelen ilk isimlerden biri olan Adobe firmasının oluşturduğu bir stok fotoğraf sitesidir. İçerisinde toplamda 90 milyona yakın fotoğraf, şablon ve video bulunmaktadır. Adobe firmasının programlarını kullanan kullanıcılar için, program içi fotoğraf aktarma desteği bulunmaktadır.

2. Shutterstock

ucretli-stok-fotograf-siteleri-shutterstock

İçerisinde barındırdığı fotoğraf, video, müzik ve farklı içerikler ile dünyanın en büyük kütüphanesine sahip stok fotoğraf sitesidir. İçerisinde yaklaşık olarak 200 milyon fotoğraf bulunmaktadır. Bu sitede fotoğrafların haricinde müzik ve video paylaşılmaktadır.

3. Depositphotos

ucretli-stok-fotograf-siteleri-depositphotosShutterstock sitesinin en büyük rakiplerinden birisidir. Kütüphanesinde yaklaşık olarak 75 milyon fotoğraf, vektör ve video bulunduruyor. Bu sitede kategoriler geniş çaplıdır. Bir kategoride yaklaşık 2 milyon fotoğraf barındırıyor.

4. 123RF

ucretli-stok-fotograf-siteleri-123rf

Kütüphanesinde telifi ücretsiz olarak 103 milyondan fazla içerik bulunduruyor. Bu içerikler arasında fotoğraf, vektör ve ses bulunmaktadır. Bu siteyi diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerinden biriyse gelişmiş arama motoruna sahip olmasıdır.

5. iStock

ucretli-stok-fotograf-siteleri-istockGoogle’ın görsel aramalar için destek aldığı bir şirkete aittir. Getty Images olarak bilinen bu şirket stok fotoğraf sitesinde yaklaşık olarak 50 milyon fotoğraf bulundurmaktadır.

Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

1. Freepik

ucretsiz-stok-fotograf-siteleri-freepik

Stok fotoğraf konusunda ismini duyurmuş sitelerden birisidir. İçerisinde sadece fotoğraf değil illustrasyonlar, PSD ve vektörlerde barındırmaktadır. Grafikerlerin oldukça sık ziyaret ettiği sitelerden bir tanesidir. Ücretsiz olsa da bazı içerikleri premium üyelikle indirilebiliyor.

2. Pexels

ucretsiz-stok-fotograf-siteleri-pexelsÜcretsiz stok fotoğraf siteleri içerisinde en büyük kütüphaneye sahip bir sitedir. İçerisinde birçok kategori bulunmaktadır. Fotoğrafları genellikle yüksek çözünürlüklü olmaktadır.

3. Pixabay

ucretsiz-stok-fotograf-siteleri-pixabayKategorileri Pexels kadar detaylı olmasa da içerisinde birçok kategoriye ayrılıyor. Ücretsiz stok fotoğraflar siteleri arasında kullanıcısının girdiği kelimeye göre arama yapması siteyi bir adım önde tutuyor.

4. Gratisography

ucretsiz-stok-fotograf-siteleri-gratisographyRenkli ve şen şakrak fotoğrafların bulunduğu bir sitedir. Her hafta kütüphanesine yeni fotoğraflar ekliyor. Site içerisinde arama yapamıyorsunuz

5. Unsplash

ucretsiz-stok-fotograf-siteleri-unsplashİçerik bakımından iyi olan bu site arayüz konusunda pek iyi değil. Çok dikkat çeken bir arayüzü olmasa da 10 günde bir 10 yeni fotoğraf yayınlıyor.

Sosyal Medya Paylaşımları

Benzer İçerikler

1 Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Egemen

    Hepsini bir araya toplamanız harika olmuş tebrik ederim. Ben genelde unsplash.com u kullanıyorum. Sebebi de yok aslında..
    Bunların yanı sıra yeni bir site açılmış, Türk girişimcilerin stokfoto.com fotoğraf sayıları şimdilik az görünüyor ama bağış sistemi falan kurmuşlar. Yer edinmek, güzel olabilir.

    Cevapla