Sosyal Medya ve Süreklilik

Yazar : İmza İnternet Teknolojileri Ocak 08, 2018 Kategori : Sosyal Medya Pazarlaması

Yeni bir proje veya var olan projenin hiç umursadığı sosyal medya hesaplarını oluşturdunuz ve kullanmaya başlıyorsunuz. Şimdiden kolay gelsin diyelim bu yorucu, yolu taşlarla dolu bu yolda bir boksör gibi dövüşmeye hazır olun . Hooop dikkat et “sağ kroşe” geliyor. Korkacak bir şey yok Facebook yine bir güncelleme yapmış olmalı. Mavi tikler, gri tikler, onaylanmış hesaplar, sahte hesaplar, şikayetler,  kapatılan sayfalar daha neler neler.

 

Şimdi bu süreklilik durumunu sadece sosyal medyaya özel bir durum gibi bahsetmek ayıp olur çoğu iş ve durum için süreklilik önemli ama biz bunu bugün sosyal medya üzerine ele alalım.

 

Sürekli gelişen değişen sosyal medya platformlarında bir hesap yönetmek o hesabı kullanıcı veya müşterilere göre düzenlemek onlar için içerik üretmek zannedilenin aksine “ya ordan bi araba resmi buda paylaş” dan öteye geçiyor. Hitap ettiğimiz kitleye uygun olarak onların ilgisini çekebileceğimiz içerikler üretmeliyiz.

 

Peki kullanıcı veya müşterimiz bizim ürünümüzü bir kere kullanması veya satın almasını ister miyiz?

Tabi ki de asla istemeyiz aksine onlar için sürekli kullanabilecekleri şeyler veya sürekli tüketebilecekler ürünler oluşturmak en büyük düşüncemiz çoğu zaman.O zaman sorulacak soru onlardan süreklilik isterken bir sürekli olarak yapmamız gerekenleri yapabiliyor muyuz.

 

Belki başlangıçta takip edilme sayımız çok az gönderinin etkileşim sayısı hala 3 haneli sayılarda. Ürettiğiniz içerikler belki üzerinde 1 saat uğraşıp, düzenleyip, kafa yorduğunuz şeyler ancak durum üzücü. Peki kullanıcı veya müşterimizin güvenini kazanabildik mi ? Ama şunu görebiliyoruz sürekli olduğu sürece eğer işimizin kalitesini de bu süreklilikte koruyabiliyorsak emin olun gösterim ve beğeni sayıları artık takip edilemeyecek duruma geliyor

 

 

Firma Yapısını ve Kültürünü Koruyan Beğendiğim Bir Paylaşım

Nerede o eski efsana doğanay paylaşımları ama bunlarla idare ediyoruz

 

Bu süreçte bıkmadan usanmadan kaliteli bir şekilde ve kurumun kültürünü koruyarak devam etmeliyiz. Evet kullanıcılar sosyal medyada saatler geçiriyor evet potansiyel orada ancak sosyal medya çoğu zaman gönderimizi tüm takipçilerimizin görmesini engelliyor belirli durumlarda bazen ana sayfada akış içerisinde bile kendimizi göremiyoruz. Bu yüzden sürekli farklı içerik üretmek farklı kullanıcı veya müşteri hedefleri ile herkesi sayfamıza içeriklerimiz ile davet ederek var olan gerçek SOSYAL MEDYA KANALIMIZI oluşturmuş olabiliriz.

Tags:
Sosyal Medya Paylaşımları

Benzer İçerikler

Sosyal imleme nedir? Sosyal imleme nedir?
Emirkan Damar

1 Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.