Sitenizin trafiğini artırmak için neler yapmalısınız?

Yazar : Hakan Göçmez Şubat 29, 2020 Kategori : SEO

Web sitelerinde genel amaç siteye olabildiğince fazla ziyaretçi çekmek olduğundan dolayı sitenin trafiğini artırmak adına belirli bir strateji sürdürülmesi gerekir. Markanın tanıtılması, daha fazla içeriğin okunmasının sağlanması ve tüm bunlarla birlikte artacak gelirler, web site sahipleri için önemlidir. Bu nedenle de sitenin mevcut potansiyeline yönelik bir analiz ve planlama yapılması kaçınılmazdır. Bu aşamalardan geçmeyen siteler için başarıya ulaşmak mümkün olmayacaktır.

Sitenizin trafiğini artırmak için neler yapmalısınız?

Web sitesinde trafiği arttırmak adına çok farklı detay kapsam dahilinde olmalıdır. Bu aşamada en önemli detay ise olabildiğince titiz ve planlı çalışmaktır. Aynı zamanda yapılan tüm çalışmalarda gelişmeleri takip ederek bu bilgiler ışığında yeni planlamalara şekil verilmesi gerekir. İşte site trafiğinizi arttırmanıza destek verecek bazı ipuçları

  • Bir web sitesinin ana hedef alanı bulunmaktadır. İnternet dünyası söz konusu olduğunda ise web sitesinin arama motorlarında hangi kelimelerde çıktığının belirlenmesi gerekecektir. Sitenin ilk planlanmaya başladığı günlerden itibaren ana anahtar kelimelerinin belirlenmesi ve buna yönelik ilerleme kaydetmesi gerekir.
  • Siteye en çok giriş sağlayacak alanlar arama motorları olacağından dolayı içeriklerin arama motorlarında yapılacak sorgularda iyi bir sıralama alması gerekir. Bununla birlikte sıralamada site göründüğünde kullanıcıyı teşvik edecek şekilde içeriklerin hazırlanması önemlidir. Başlıklar, ilk spot gibi detaylar kesinlikle es geçilmemelidir.
  • Site trafiğini arttırmak adına çok agresif yöntemlerden kaçının. Güvenilir kaynaklardan, güvenilir yöntemlerden vazgeçilmemelidir.
  • Siteye gelen kişilerin yorum ya da benzer davranışlarda bulunmasına teşvik edin. Özellikle mail aboneliği gibi sitenize kullanıcıları sadık kılacak yöntemleri deneyin.
  • Alanınızdaki diğer rakip siteleri takip ederek onların hangi anahtar kelimelerde ön planda olduğunu, içerik planlarını öğrenin.
  • İçeriklerinizi her zaman ziyaretçiler için yazın. SEO dahilinde gereksiz uzunlukta, anahtar kelimelerle dolu bir içerik sizi hedefinize ulaştırmayacaktır.
  • İçeriklerinizi düzenli olarak inceleyin. Yeni gelişmeleri ekleyin, eskilerini değiştirin ve böylece içeriklerinizin her zaman taze kaldığından emin olun.
  • Sosyal ağları doğru bir şekilde kullanın. Sitenizin alanlarına yönelik açılmış olan grup ve sayfalarda belirli aralıklarda paylaşımlar yapın.
Sosyal Medya Paylaşımları

Benzer İçerikler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.